Sokol povede poprvé v historii žena

19.06.2011 13:11

Sokol povede poprvé v historii žena. Starostkou České obce sokolské byla 21.05.2011 zvolena Ing. Hana Moučková (nar. 1961). Hlas jí jako jediné kandidátce na tento post dalo 72 z 89 přítomných delegátů na zasedání Výboru České obce sokolské (ČOS). V čele této organizace tak poprvé po téměř 150 letech stanula žena (Sokol jako nejstarší tělocvičná organizace v republice založen v roce 1862). Hana Moučková tak převzala funkci, na kterou 19. února letošního roku ze zdravotních důvodů rezignoval bývalý starosta Jaroslav Bernard. Do zvolení nové starostky vedl Sokol první místostarosta Oldřich Lomecký. Hana Moučková je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze, od r. 1993 pracuje nepřetržitě v oblasti nemovitého majetku a investiční výstavby, od roku 1999 je vedoucí majetko-správního oddělení České obce sokolské. Je členkou T. J. Sokol Lety a od roku 2004 je také nepřetržitě členkou Předsednictva ČOS. Nikdy nebyla členkou žádné politické strany. „Sokol potřebuje především stabilizovat v nynější nelehké finanční situaci, kdy se potýkáme, stejně jako další sportovní organizace, s potížemi způsobenými problémy Sazka. a.s. Věřím, že se nám společnými silami celého hnutí podaří důstojně oslavit 150. výročí založení Sokola v roce 2012, jehož součástí bude i XV. všesokolský slet,“ uvedla po zvolení Hana Moučková.

Příklad: dovolená, auto, práce