Proč mám platit členské příspěvky, i když se necvičím?

Protože členský příspěvek nesouvisí se cvičením, ale s vaším členstvím v Sokole.

Členský příspěvek se skládá ze spolkové povinné známky vydávané ČOS a spolkového příspěvku. Spolkový příspěvek se používá zásadně na chod spolku, zabezpečení její činnosti, provozu a údržby sokolovny a všech souvisejících administrativních úkonů.

Proto také platba členských příspěvků neobsahuje žádný navyšující oddílový příspěvek, který některé spolky mají, protože všichni naši cvičitelé v Sokole pracují zadarmo a za své hodiny neberou žádné finanční odměny. Stejně tak pořizování cvičebního nářadí a náčiní je hrazeno z jiných zdrojů, kterými jsou různé dotace či příspěvky ČOS. Členský příspěvek jednoty se tedy na cvičení nevztahuje.

V jaké výši se mají členské příspěvky zaplatit?

Spolkový členský příspěvek 2024:

Děti, mládež do 18 let        300,- Kč

Dospělí 65 let a více           300,- Kč